Najważniejsze w związku jest ?

Każdy z nas może zadać sobie takie pytanie, co jest najważniejsze w związku, co jest taką receptą na udany związek, bez czego związek nie może się udać, albo dzięki czemu niektóre związki trwają latami, a inne kończą się bardzo szybko?

Według mnie, patrząc na doświadczenie mojego związku, mogę wymienić kilka czynników, a mianowicie:

  • Zaufanie – bez zaufania, nie będziemy szczerzy wobec siebie, nie będziemy mogli zwrócić się z każdą sprawą, bądź czymkolwiek do siebie, w końcu bez zaufania, może też zrodzić się chora zazdrość, bądź chęć kontrolowania
  • Dialog bez oceniania – dobrze jest też jeśli w związku możemy poruszać każdy temat z nadzieją zrozumienia, bez oceniania, nic tak nie koi i pomaga jak szczera rozmowa. Ile to mniej byłoby konfliktów w rodzinach gdybyśmy umieli ze sobą rozmawiać. Pomyśl drogi czytelniku, czy umiesz rozmawiać o wszystkim ze swoją partnerką/partnerem? Jeśli nie to może pora to naprawić ?
  • Zrozumieć odmienność płci – temat rzeka, pokazujący różnice pomiędzy mężczyzną, a kobietą, pomiędzy myśleniem kobiety i mężczyzny, jest wiele książek o tej tematyce, tylko trzeba po nie sięgnąć, bez tego ciężko zrozumieć dlaczego np. Ona płacze choć nie ma powodu, a może dlatego że w danej sytuacji nie radzi sobie z czymś? Dlaczego on jest myślami po za domem i nie wiadomo o co mu chodzi? Ona myśli że on ma inną, a jemu zepsuł się samochód.

Trzy przykłady które mogą pomóc w związku, albo bardzo go skomplikować, jak je wykorzystasz? Podejmij mądrą decyzję, przemyśl te kwestie, gdyż stawką jest Twój związek, Twoja rodzina…