Tagi

, ,

Kobiece łzy – jakże często wywołują w nas mężczyznach skrajne emocje, jak często łamią nam serce, ile jesteśmy w stanie zrobić aby je ukoić, aby na twarzy partnerki pojawił się znów uśmiech, jak często sami się zastanawiamy czy nie ma w tym naszej winy?

Pomyślmy dlaczego kobieta płacze ?

Czasem z powodu że jest jej przykro, czasem ze szczęścia, czasem ze wzruszenia, czasem że jej coś nie wychodzi, można by tak długo wymieniać. Jeśli trafiłeś przyjacielu na kobietę bardzo wrażliwą to może uronić łzę z każdego powodu. Sam nieraz się zastanawiałem na ile się przyczyniłem to tego obrazu. Często jest też tak, że kobieta w czasie tych emocji nie jest w stanie nic powiedzieć, więc zostaje nam jedynie przez jakiś czas się domyśleć czy to my zrobiliśmy coś złego, czy może powodem jest coś innego, a że my mężczyźni rzadko się domyślamy, to poniżej drobne wyjaśnienie.

A co tak naprawdę najczęściej jest powodem łez?

Najczęściej powodem łez u kobiet są emocje, emocje które rozgrywają się w jej sercu i duszy, emocje z którymi często sobie w danym momencie nie radzi. Niektóre kobiety doskonale to wiedzą i same mówią że to zaraz minie, oraz że to z emocji i żeby się tym nie przejmować 🙂 Ale jak napisałem niektóre.

Co w takim wypadku powinien zrobić mężczyzna ?

Tu powtórzę coś, co już kiedyś powiedział dr. inż. Jacek Pulikowski w jednym ze swoich wykładów, a mianowicie: „jedynym co mężczyzna może zrobić w takiej sytuacji to przytulić i to też nie zawsze, gdyż kobieta może być zła na niego, ale w żadnym przypadku w tej chwili nie próbować nic tłumaczyć”. Najlepiej przeczekać ten czas, aż emocje się uspokoją i wtedy porozmawiać, jest duże prawdopodobieństwo że jeśli kobieta nie jest na nas zła to sama podejmie temat, ale jak wyżej napisane możemy w tej chwili dać jej swoją obecność, bezpieczeństwo którego Ona potrzebuje, oparcie na ramieniu i nic więcej w tej chwili.

Jeśli zdarzają Ci się drogi Panie takie sytuacje w domu, to wiedz że trafiłeś na kobietę o wielkim i bardzo wrażliwym sercu i polecam podziękować za ten piękny dar… Pomyśl że to serce bije również dla Ciebie…