Tagi

, ,

Jak że często słyszy się w poradniach małżeńskich, albo podczas zwykłej sprzeczki że np. on nigdy nic nie robi, albo ona nie pracuje więc pewnie wypoczywa i również nic nie robi. Nic bardziej mylnego.

Pomyślmy zatem czy pewne rzeczy w domy robią się same czy jednak nie ?

Mężu czy pranie samoczynnie wychodzi z kosza na bieliznę, a następnie pierze się i ląduje wyprasowane w szafie ? Czy obiad sam się gotuje i podaje do stołu ? Czy kurze same wychodzą z domu i nie trzeba ich ścierać ? Czy zakupy same wchodzą do domu i układają się w lodówce ?

Z kolei żono, czy trawnik sam się kosi ? Czy samochody same zmieniają opony z zimowych na letnie i na odwrót? Czy różnego typu usterki same się usuwają  w domu? Czy opał na zimę sam przechodzi z zewnątrz, po wyschnięciu, do miejsca składowania przy piecu? Czy obejście wokół domu samo się porządkuje? Czy wszelkiego rodzaju remonty same się robią?

Oczywiście jest to tylko kilka rzeczy wymienionych i ta lista jest zdecydowanie dłuższa, niektóre z tych prac mogą być wykonywane przez drugą stronę, są to tylko przykłady. Nie zmienia to jednak faktu że każdego dnia robimy masę rzeczy dla naszego wspólnego dobra, więc nie można powiedzieć że nikt nic nie robi. Nawet głupie naczynia same się nie zmywają i każdy o tym wie.

Więc dziękujmy sobie wzajemnie i chwalmy się, aby druga strona wiedziała że to widzimy i doceniamy, wtedy przede wszystkim milej wykonuje się obowiązki domowe i podchodzi się do nich z większą chęcią.

Każdy z nas lubi być doceniany i każdemu robi się przyjemniej, więc nie odmawiajmy sobie tego …….