Dzisiejsza Ewangelia:

Mt 11, 11-15
Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do tłumów:

«Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on. A od czasu Jana Chrzciciela aż dotąd królestwo niebieskie doznaje gwałtu, a zdobywają je ludzie gwałtowni. Wszyscy bowiem Prorocy i Prawo prorokowali aż do Jana. A jeśli chcecie uznać, to on jest Eliaszem, który ma przyjść. Kto ma uszy, niechaj słucha!»

Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on.

Jezus w dzisiejszej ewangelii pokazuje wielkość Jana Chrzciciela, pokazując że do tej pory nie powstał większy od niego z niewiasty. Ale jednocześnie daje nam lekcję, że każdy nawet najmniejszy w królestwie niebieskim jest większy od niego.

Pokazuje nam to jak bardzo zostaniemy wywyższeni będąc w niebie, o co tak naprawdę walczymy każdego dnia zmagając się z grzechem, z trudnościami, trwając w wierze przy Jezusie.

W dalszej części dostajemy również informację że ludzie gwałtowni zdobywają niebo.

Kto może być takim gwałtownikiem? Według mnie jest to osoba wytrwała, uparta, walcząca o swoją wiarę, rodzinę i o swoje przekonania nie uginająca się pod byle jakąś presją …

Jesteś wierzący ale czy nie wstydzisz się tego przed innymi, czy nie ulegasz presji otoczenia? Świadczysz swoim życiem o Jezusie ?

Jesteś w sakramencie małżeńskim, czy dbasz o tą relację, czy stawiasz ją ponad innymi ? Czy wierzysz że jest to Twoje powołanie, dane Ci od Boga ?

Czy nie odpuszczasz w relacji kiedy dzieje się źle? Czy mąż lub żona ma oparcie w Tobie i wie że zawsze może na Ciebie liczyć ? Jesteś takim nieugiętym gwałtownikiem nastawionym na swoje największe dzieło rodzina ?

Bądźmy takimi Bożymi Gwałtownikami i prośmy o ten dar Jezusa, o tą siłę aby tak postępować w życiu, aby kiedyś na końcu zdobyć to tak upragnione Królestwo Niebieskie….