Tagi

, , ,

Jak wiadomo wybór partnera na całe życie to nie lada wyzwanie, gdyż tak naprawdę w okresie „chodzenia” czy narzeczeństwa nie jesteśmy w stanie poznać się na tyle na ile pewnie byśmy chcieli. Pomysłów na poznawanie się może być wiele, ale już na etapie chodzenia można zwracać uwagę na pewne zachowania w pewnych okolicznościach.

  1. Zwracajmy uwagę na to jak partner/ka zachowuje się w stosunku do swoich rodziców.

    Jak wiadomo Mama i Tata to osoby najbliższe naszemu sercu, więc takie jakimi my sami staniemy się dla ukochanej osoby, jeśli relacje te są zaburzone i pojawia się sporo krzyków, kłamstw, przekrętów i wulgaryzmów, to możemy być prawie pewni że kiedyś może to spotkać i nas samych, gdyż jeśli ma się odwagę na takie zachowanie w stosunku do rodziców, to co powstrzyma nas przed podobnym w stosunku do żony/męża?

  2. Przeanalizujmy też sytuacje które zdarzały się w naszym związku których nie mogliśmy w żaden sposób przewidzieć np.: okradziono nas, oszukano, zdarzył się jakiś wypadek, zostało uszkodzone coś drogiego, gdzieś zostały ulokowane źle pieniądze, zdarzyła się choroba bliskiej osoby, oraz wiele wiele więcej innych sytuacji.

    Takie zdarzenia pozwolą nam zaobserwować jak ukochana osoba radzi sobie z nimi, czy się im biernie poddaje, czy może bierze odpowiedzialność i troskę na swoje barki i działa, albo odwraca głowę i mówi że ją to nie dotyczy. Z takich doświadczeń z kolei dowiemy się czy będziemy mieli oparcie w partnerze/ce, czy wręcz przeciwnie pozostanie większość na naszych barkach.

Oczywiście są to tylko dwa sposoby na które uważam że warto zwrócić uwagę, jeśli ktoś ma jakieś pomysły poproszę o wypowiedź w komentarzach, tak aby ułatwić ten trudny wybór tym wszystkim którzy jeszcze go nie dokonali.

Powodzenia i ciekawych wniosków życzę 🙂