Tagi

, ,

Panowie jak często zdarza nam się spojrzeć na inną kobietę ? Skąd się bierze u nas takie zachowanie? Jak to widzi partnerka? Co z tym zrobić ? Dziś postaramy się odpowiedzieć na te pytania i przeanalizować to zagadnienie.

A więc od początku:

Jak często zdarza nam się spojrzeć na inną kobietę ? Często, gdyż nie da się z kobietą rozmawiać nie patrząc na nią, nie da się załatwiać wielu spraw w miejscach gdzie nie ma kobiet, po ulicy też nie da się chodzić w miejscach gdzie kobiety się nie pojawiają.

Dlaczego z kolei czasem zdarza nam się zawiesić wzrok na jakiejś innej kobiecie?

Jak wiadomo mężczyźni są wzrokowcami i na nich mocny wpływ ma to, co widzą, a że idąc ulicą przechodzi się często, zwłaszcza latem obok ślicznych kobiet, ubranych w mniej lub bardziej odważne stroje, to niestety czasem męska natura weźmie górę nad rozumem. Jeszcze pół biedy kiedy idziemy sami i jest to niewinne spojrzenie. Ale pomyślmy co się dzieje w nas kiedy zawiesimy wzrok na dłużej i już rozbieramy ową kobietę wzrokiem, albo gdy obok nas idzie partnerka i na jej oczach wzrok nam zbłądzi na dłuższą chwilę.

W pierwszym przypadku dopuszczamy się pożądania, które jak wiadomo jest grzeszne i powinniśmy się go wystrzegać, z kolei w drugim przypadku ranimy naszą partnerkę.

Jak to widzi ukochana?

Kobiety uwielbiają być podziwiane i uwielbiają czuć, że są piękne dla kogoś. Panowie jak myślicie po co te tony makijażu rano zakładane, wieczorem zdejmowane ? Po to aby czuć się piękną, po co te miliony butów i ciuchów w szafach i słowa: nie mam co na siebie włożyć :-), również po to aby czuć się piękną. Po co ćwiczenia poranne, czy wypady na siłownie ? Zgadliście z tego samego powodu – aby czuć się piękną. I każda mądra kobieta chce być piękną przede wszystkim dla swojego mężczyzny, a co się dzieje w jej głowie gdy ten zboczy wzrokiem za inną kobietą?

Przede wszystkim kobieta czuje się upokorzona, jej samoocena spada, jej bezpieczeństwo jest zachwiane, to samo dzieje się z zaufaniem w stosunku do mężczyzny. Skoro spojrzał na inną i nadal jej się przygląda to ja już dla niego nie jestem atrakcyjna, już mu się nie podobam, pewnie też już mnie nie kocha – takie myślenie ma część kobiet, może nie wszystkie, ale część na pewno. Potem rodzą się frustracje, mniejsza ochota na sex, kłótnie kiedy mężczyzna zostanie przyłapany na oglądaniu się.

Co zrobić w takim przypadku?

Gdy zostaniemy przyłapani, w żadnym przypadku nie usprawiedliwiać się, skoro kobieta nas przyłapała to obserwowała nas od jakiegoś czasu, albo zdarza nam się to nie pierwszy raz. Najprościej w takiej sytuacji przeprosić i powiedzieć że się zapomnieliśmy i oczywiście zaznaczyć że najpiękniejszą i najukochańszą kobietą dla nas jest partnerka i pod żadnym pozorem nie kierować wzroku w miejsce zakazane 🙂

Z kolei na co dzień walczyć z pokusą zawieszania wzroku, gdyż tylko trening czyni mistrza, oczywiście to też nie jest proste gdyż z każdej strony na nas mężczyzn napierają piękne kobiety w strojach które przyciągają wzrok jak magnes: ulica, reklamy, teledyski, plaża i wiele wiele innych miejsc.

Drobny apel do kobiet – jeśli twój mężczyzna obejrzał się lekko, ale nie zawiesił wzroku na długo to nie wypominaj mu tego, pewnie zdał sobie sprawę że źle robi, albo z czystej ciekawości spojrzał i w tym spojrzeniu nie było nic złego, szkoda by było psuć sobie dzień przez drobny błąd, pewnie wam kobietom też zdarza się nieraz spojrzeć na przystojnego faceta i też byście nie chciały aby za każdym razem wam to wypominać. Natomiast jeśli to się dzieje nagminnie, albo wzrok został zawieszony na zbyt długo i wraca ciągle w to miejsce, to jak najbardziej należy porozmawiać z partnerem i zwrócić mu uwagę, w tym miejscu z kolei prośba do panów nie obrażajmy się o to że zwrócono nam uwagę, przyznajmy się i przeprośmy – będzie nam lżej, niewiele lżej, ale lżej 😛 i szybciej załagodzimy pożar który można w ten sposób rozniecić.